468-60-reklam

 

Aktif Oyuncu : -----  |  Kayıtlı Oyun:   |  Toplam Oynanma:

 
 

  Sık Sorulan Sorular ::..

   

Değerli Oyun Severler,

 

Oyun sitemizin kullanımı ilgili açıklamalar ve sizlerden gelen soruların açıklama ve cevaplarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Lütfen konu başlıklarını tıklayarak açıklamaları okuyunuz. Sizce yeterli olmayan açıklamalar ve yeni sorularınız için bize yazınız, sorularınız en kısa zamanda cevaplanacaktır.

 

 


Sitenin kullanımı

 

      Aktif oyuncu sayısı :

 

 

Oyun sistemimiz sürekli olarak server ımıza  bağlanan ve sistemde aktif olarak yer alan ziyaretçi sayısını kayıt altına almaktadır, Sitemize giriş yaptığınızda, o anda sistemde oyun oynayan ziyaretçi sayısını bu bölümden öğrenebilirsiniz.

 

Yine aynı bölümde sisteme kayıtlı oyun sayısı ve kayıtlı tüm oyunların toplam oynanma sayılarını öğrenmek mümkün olmaktadır.

     Oyun Kategorileri :

 

 

Sitemizde birbirinden farklı 19 kategori bulunmaktadır, her bir kategori konuları ve oynanmaları açısından birbirine benzer oyunları kapsamakta olup şekilde görülen sekmeler tıklanarak o kategoriye ait oyunların tümüne ulaşmak mümkün olmaktadır.

 

Kategorilerine göre oyunlara ulaşmanızı sağlayan bu kullanışlı menü sitemizin her sayfasında yer almakta ve oyun kategorileri arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlamaktadır.

 

Oyun kategorilerinin sıralanışı kategoriye ait oyunların toplam ratingleri üzerinden hesaplanarak sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Dolayısıyla bu sıralama zaman zamna değişebilmektedir.

    Yeni Oyunlar :

 

 

eXtremoyun ekibi olarak, her gün sizler için yeni oyunları sistemimize eklemekte ve beğenilerinize sunmaktayız. Sistemimize eklenen yeni oyunları bu pencereden izleyebilir, yeni eklenmiş oyunlar kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Bu bölüm penceresinin atında 1-10 arasında sayılar göreceksiniz, bu rakamlar siteye eklenmiş son 120 oyuna ulaşmanızı sağlayacak linklerdir. Her sayfada 12 oyun olmak üzere toplam 120 oyuna bu linkleri kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

 

   En Çok Oynananlar :

 

 

Sistemimiz sizlerin seçip oynadıkları oyunların oynanma sayılarını kayıt altına alarak en çok oynanan ve sizler tarafından beğenilen oyunlar arasında bir rating sıralaması yapmaktadır. Sitemizin En Çok  oynananlar bölümünde bu rating sıralamasında yer ilk 20 oyunu görmeniz mümkündür. Bu pencerenin alt kısmında görmekte olduğunuz Top 100 linki ise en çok oynanan 100 oyun sıralamasına ulaşmanızı sağlar.

 

Bu pencere de sistem tarafından anlık olarak takip edildiği için oyunların sıralamaları sürekli olarak değişim gösterebilir.

   Alt Kategoriler :

 

 

eXtremOyun.NET sitesine kayıtlı oyunlar hem oynanma mantıklarına hem de konularına göre kategorize edilerek beğenilerinize sunulmaktadır. Bu özellik sizlerin aradığınız oyunlara daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayan bir tasniftir.

 

Sistemin alt kategoriler penceresinde konulara göre ayrılmış oyunları yine tercih edilme oranlarına göre sıraya sokulmuş olarak bulmanız mümkündür. Bu pencerede en çok tercih edilen oyun konularına göre sıralanmış 10 adet alt kategori bulabilirsiniz, daha fazla kategoriye göz atmak için pencerenin alt kısmında göreceğiniz Devamı >> linkini kullanınız.

   Ayın Oyunu :

 

 

Site editörü tarafından seçilen bir oyun, her ayın ilk günü sizin beğenilerinize sunulmakta ve 1 ay boyunca sitemizin bu bölümünde sergilenmektedir.

 

ayın oyunu hakkındaki düşüncelerinizi iletişim adresimizden bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız sistemimizin tasarlanmakta olan oyun yorumları bölümünde yayınlanacaktır.

    Extrem Menü :

 

 

Site ana sayfasında göreceğiz Extrem Menü penceresi sizlere bir çok kolaylık sağlayan kullanışlı bir bölümdür. Bu menü içerisinde çeşitli linkler göreceksiniz bunlar arasında;

 • Sistemin sizin için seçebileceği 20 rastlantısal oyun seçimi özelliğinden faydalanabileceğiniz, Rasgele 20 Oyun linki,

 • Sistemin sizin için yüklenmiş tüm oyunlar arasından rasgele bir oyun seçeceği
  Benim İçin Oyun Seç
  linki,

 • Extrem Oyun ekibinin sizler için seçtiği bir oyunu oynayabileceğiniz,
  eXtrem Oyun'un  Tavsiyesi
    linki,

  gibi birçok kullanışlı menü seçenekleri bulabilirsiniz.

    Arama Yap :

 

Sistemde oyun bulma işlemini kolaylaştırmak amacıyla bir arama fonksiyonu çalıştırılmaktadır, Aradığınız oyunla ilgili olabileceğini düşündüğünüz kelimeyi arama kutusuna yazarak BUL butonuna basarak aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Arama işlemlerinin hızlı gerçekleşmesi amacıyla arama işlemleri oyun isimleri seviyesinde yapılmaktadır, oyun açıklamalarında yer alan kelimeler arama kriterleri ile karşılaştırılmamaktadır.

    Oyun Açıklamaları :

 

 

 

Sistemimizin oyun sayfasında, oyun ekibimiz tarafından hazırlanan oyun açıklamaları penceresini göreceksiniz. Sisteme kayıt edilen her oyun için eXtremoyun oyun ekibi tarafından özenle hazırlanan oyun açıklamalarını mutlaka okuyunuz.

 

Genel prensip olarak açıklaması ve oynanma şekli belirlenip ziyaretçimize gerekli açıklama yapılmayan oyunlar sisteme dahil edilmemektedir.

 

Oyun oynama sayfamızın açıklamalar bölümünde yer alan diğer sekmelerde ise oyun hakkında istatistik bilgiler ulaşabilirsiniz.

 

Oyun yorumları sekmesi halen tasarım aşamasında olup yakın bir gelecekte hizmetinize sunulacaktır.

 

Oyunlarım sekmesi ise yine sizler için hazırlanmış özel bir menüdür. Bu sekme yardımıyla severek  ve sık sık oynadığınız oyunlar her zaman elinizin altında bulunmaktadır. Oyun açıklamaları sekmesinde yer alan Bu Oyunu Favorilerime Ekle butonuna tıklayarak seçtiğiniz oyunları favorileriniz listesine kaydedip arzu ettiğiniz zaman Oyunlarım sekmesi altında bu oyunlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.

 

Oyunlarım sekmesi altında yer alan oyunlarınızı dilediğiniz zaman silip listeden çıkarabilirsiniz, silme işlemi için listelenmiş oyunların yanlarında yer alan boşluğa mouse unuz ile geldiğinizde aktif olan
Oyun Sil
butonunu kullanınız.

 

Bazı oyunlar neden çok geç açılıyor.?

 

Bazı oyunların boyutları 7-8 Mb'a kadar olabildiğinden bağlantı hızınıza bağlı olarak 10 dakikaya kadar beklemeniz gerekebilir. Bu tür durumlarda beklemekten başka çareniz yok gibi. Eğer oyun(lar) uzun süre beklemenize rağmen açılmıyorsa lütfen

bilgi [@] extremoyun .net adresine sorunu bildirin. Bu şekilde sorunlu olan oyunlardan haberimiz olur ve elimizden geleni yaparız.

 

 

Rekor Kaydımı Size Nasıl Gönderebilirim?

 

Sitemizdeki  oyunlar flash/Shockwave tabanlı olarak hazırlandığından rekor kaydetme gibi bir fonksiyonları şimdilik mevcut değildir. Oyunlarda elde ettiğiniz rekorlarınızın sistemimizde yayınlanması için oyun sonundaki puan görüntülerinin resimlerini bize yollamanız gerekmektedir. Bu iş için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1- Klavyenizdeki PRINT SCREEN / PrtSc tuşuna      basarak oyun ekranını fotoğrafını çekin.

2-  PAINT programını açıp DÜZEN  >> YAPIŞTIR yapıp resmi  DOSYA/KAYDET kısmından kaydedin.

3- Çektiğiniz resmi, adınızı, soyadınızı, yaşadığınız şehri ve  oyunun adını yazarak 
     adresine mail ile yollayın.

     Rekorlarınız en kısa sürede oyun sayfalarında yayınlanacaktır.

 

   

 

 

   

 

Extrem Menü ::

 

 
 

 

 

 

 

 

Oyun Ara ::

 

 

 

    

 

 

 

 

160-600-reklam

 

160-600-reklam

.:: eXtremOyun.NET :: 2008-2010